Spausdinti
Dalintis

Prisoner-making-a-phone-callApie „telefoninių“ sukčių veiklą bei jų sumanytus apgavysčių būdus policija yra daugelį sykių įspėjusi gyventojus, patardama kaip išvengti jų pinklių.

Vilniaus policija dar kartą primena: dažniausiai naktį paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas). Naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu, paprašo skubiai jam perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

Sulaukę tokio skambučio žinokite, kad įvykus avarijai ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Tad neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitinkinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo. Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas. Neperduokite pinigų per tarpininkus. Neperveskite pinigų į nurodytas banko  sąskaitas. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.

Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą. Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112 arba 02.

Prisijungti per:

| + -